kolonia

LIPNIKI

gromada Teodorówka, gmina Klesów, powiat Sarny, woj. wołyńskie


Opracowywane w okolicy:
Kręta Słoboda, os.Klesów, Wyry, Jamne, Puhaczówka, Tomaszgród, Biesiadka,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż


Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r. Domyślnie, jeżeli nie wpisano inaczej, wszyscy urodzeni są w tej miejscowości.

1.

ADAMSKAFranciszka z d. Wittek - c. Karola i Franciszki z d. Bochenek ur. prawdopodobnie w Branicach k. Krakowa, wdowa po Wincentym (zmarł w wieku 50 lat) - s. Wincentego i Ireny, dzieci: Wincenty r.1900 (mieszkał w Kołomyi, był policjantem w Ispas, zginął w Twerze pochowany w Miednoje), Jan (z rodziną w Klesowie), Franciszka 1901-1944 (pochowana w Kołomyi), Stanisław (zginął, zabity przez Ukraińców w nieznanych okolicznościach), Jakub (zginął w nieznanych okolicznościach, zabity przez Ukraińców), Marcjanna r.1913, Maria - zm. 1936 r., pochowana w Kołomyi, Joanna r.1905, Wiktoria r.1907 - mieszkała z rodziną w Kołomyi. Franciszka zginęła we własnym domu wraz z podopieczną Anielą - przygarniętą sierotą, Ukrainką, była związana i torturowana, jej dom podpalono i spłonęła żywcem. Jej wnuczka uciekła gdy dom już płonął.

2.

SZWECI.N. Sąsiedzi Adamskich

Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu.

Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Agnieszka Targ[styczeń 2010] poz.1-2 z relacji członków rodziny Adamskich zbieranych na potrzeby drzewa genealogicznego - w tym świadka śmierci Franciszki Adamskiej - Joanny c. Marcjanny.atarg(a)wp.pl

Data powstania strony: styczeń 2010 r., ostatnia edycja: grudzień 2011 r.

inne strony O KRESACH

..