wieś

SZEPETYN

gromada Szepetyn, gmina Sudobicze, powiat Dubno, woj. wołyńskie
parafia r-k Krzemieniec


Opracowywane w okolicy:
Minkowce, Mikołajówka Stara, Mikołajówka Nowa, Andruha Mała, Lisznia,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż


Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r. Domyślnie, jeżeli nie wpisano inaczej, wszyscy urodzeni są w tej miejscowości.

1.

ŻÓŁKIEWSKIWładysław 1906-1984 - s. Tomasza i Antoniny z d. Jaroszewska z Olchówki (ona z Szumbaru c. Jana i Józefy z d.Goliszewskiej, zmarła w 1923r. [zdjęcie grobu], jej siostra Konstancja była żoną Franciszka Salezego Leszczynowicza - w Krzemieńcu), żona Bronisława z d. Kut, synowie: Zygmunt i Mieczysław r.1939. Rodzina nauczycielska. W latach 1928-1934 uczyli w Plaszowej / Plaszowce, tam poznali się i pobrali. Bronisława pracowała też w Wolicy Zbytyńskiej i w końcu w Szepetynie. Po spaleniu szkoły w Szepetynie, której kierownikiem z konkursu był Władysław, rodzina schroniła się u Górańskich. Po tym jak banderowcy zarznęli brata męża - Wincentego z rodziną w Berezynie, rodzina uciekła w maju 43 roku do Strzyżowa, potem zamieszkali w Krzemieńcu przy ul. Dubieńskiej.

2.

GÓRAŃSKII.N.

3.

KAMAJEWI.N., lekarz, ostrzegł Żółkiewskich przed mającym nastąpić napadem band ukraińskich.

Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu. (I.N.) - mię/imiona nieznane/niepodane.

Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Mieczysław Żółkiewski[październik 2009] poz.1-3, [listopad 2009] ZDJĘCIA rodzinne, uzup. w poz.1. na podst. angażu pracy z Inspektoratu Szkolnego w Dubnie, kurator Szelegowski, inspektor Knopp. Czy może ktoś opisać mi kościół, księdza i podąć trochę wiadomości na temat Smygi i Szepetyna? Będę wdzięczny.zolkiwskim(a)o2pl

2.

Danuta Wojtowicz[listopad 2009] korekta i uzup. w poz.1.wodanka(a)o2.pl

Data powstania strony: październik 2009 r., ostatnia edycja: maj 2013 r.

inne strony O KRESACH