Zastrzegam możliwość skracania tekstu i przeredagowania. Podanie adresu e-mail oznacza zgodę na umieszczenie go na Stronach o Wołyniu (dobrym pomysłem jest założenie sobie dodatkowego konta e-mail). Dla ochrony przed SPAMEM, znak @ zamieniany jest na znaki (a). 

Proszę NIE OPISYWAĆ HISTORII RODZINY PO WOJNIE - jest to już nie na temat Wołynia do 1945r., jak również może podlegać polskiej ustawie o ochronie danych osobowych, można wskazać miejsce osiedlenia rodziny tuż po wojnie.
LICZY SIĘ WIEDZA: Jeżeli ktoś z Państwa posiada wiedzę na temat przedwojennego Wołynia lecz pisanie nie jest jego najmocniejszą stroną, proszę mimo to spróbować napisać. Ewentualne błędy ortograficzne, czy stylistyczne zostaną poprawione i zapomniane.
ODNOŚNIE PRÓŚB: nie jestem w stanie udzielać informacji o konkretnych osobach. Prośby mogą być umieszczane na stronie o miejscowości.
Więcej informacji na stronie OBJAŚNIENIA

FORMULARZ zgłoszenia rodzin, poprawek i uzupełnień na Stronach o przedwojennym Wołyniu
wg miejsc stałego zamieszkania w 1939 roku (można dopisać dzieci urodzone tu do 1945 r.).

UWAGA: 

FORMULARZ NIEAKTYWNY

Obecnie wszelkie dane, zdjęcia i szkice miejscowości proszę wysyłać na adres email:

 


1. Proszę wybrać miejscowość
lub wpisać samodzielnie

2. Proszę podać charakter miejsca
inny:

3. Poniżej, zaczynając od gospodarza, proszę wymienić członków rodziny, proszę też dołączyć informacje o innych rodzinach w miejscowości wg wzoru:
1. NOWAK Marian 1900 - s. Jana i Marii z d. Kowal z Ostroga, żona Aniela 1903 z d. Lech - c. Józefa i Anny z d. Mlak z Łucka, dzieci: Jan 1925, Zofia 1929. Po wojnie w Gdyni

KLAWIATURA DO wstawiania POLSKICH ZNAKÓW diakrytycznych (w IE należy zezwolić na aktywność)
4. Kto zgłasza (imię i nazwisko):
5. Adres e-mail:

6. Źródło (gdy informacja jest inna niż własna):

W wykazie nie ma miejscowości "za kordonem" na Wołyniu, ale można je również wpisywać powyżej, podając nazwę i usytuowanie.

Strony są uzupełniane ręcznie i wpis nie pojawi się natychmiast, lecz zostanie dodany do kolejki, którą wydłuża usuwanie błędów, dodawanie przecinków i spacji, zamiana na polskie znaki diakrytyczne, zmiana wielkości liter, poprawki po błędnie wypełnionym wcześniej formularzu, niezbędne skracanie tekstu - np. usuwanie informacji nie na temat, odszukanie odpowiedniego fragmentu mapy dla nowych stron i ustalenie opracowywanych w okolicy miejscowości itp.


© Andrzej Mielcarek

ranking: KRESY - śladami naszych przodków

kresy wołyń wolyn wołyńskie dubno horochów kostopol kowel krzemieniec luboml łuck równe sarny włodzimierz wołyński zdołbunów za kordonem zasław sławuta